Adriana Medveďová mení dres, putuje do rakúskeho Eggenburgu

Slovenská hádzanárska reprezentantka Adriana Medveďová opäť v letnom prestupovom období mení klub. Štvrtý rok za sebou si po skončení sezóny našla nový angažmán. Ten najnovší má v Rakúsku, kde bude pôsobiť v tíme tamojšieho prvoligistu UHC Eggenburg.

„S predstaviteľmi klubu sme sa zatiaľ dohodli na jeden rok. Vzhľadom na podmienky a súčasnú situáciu som to vzala ako pre mňa najlepšie riešenie,“ prezradila nová akvizícia 11. tímu tabuľky rakúskej WHA v sezóne 2019/2020, ktorú poznačila pandémia koronavírusu. Medveďová k ambíciám Eggenburgu doplnila: „Chceme sa umiestniť na vrchných priečkach, prípadne aj s možnosťou účasti v európskych pohároch.“ Onedlho dvadsaťosemročná brankárka (nar. 11. 7. 1992) má za sebou zaujímavú sezónu, počas ktorej pôsobila v dvoch kluboch, ale ani v jednom to nedopadlo podľa želania. Nie však jej vinou. Najskôr chytala v najvyššej španielskej súťaži za nováčika CB Salud Tenerife, kde však po polovici ročníka predčasne skončila. Následne sa dohodla s účastníkom MOL ligy ŠŠK Prešov, ktorému mala pomôcť do konca sezóny v spoločnej slovensko-českej súťaži. Napokon v centre Šariša zotrvala necelý mesiac. V prvom prípade zohrali úlohu chýbajúce financie a v druhom koronavírus, ktorý zapríčinil anulovanie ročníka. „Pôsobenie v Španielsku hodnotím ako výbornú skúsenosť, ktorá však nedopadla podľa očakávaní. V Prešove som bola, bohužiaľ, len krátko. Každopádne som vďačná, že ma tam takto v strede sezóny prijali,“ poznamenala Medveďová.

Tá je je už od mládežníckych čias súčasťou reprezentácie. V uplynulých rokoch tvorila v národnom tíme žien duo s Luciou Gubikovou, teraz je dvojička s Viktóriou Oguntoye. Minulý týždeň sa slovenské hádzanárky pripravovali vo Vysokých Tatrách. Na Štrbskom Plese nechýbala ani Medveďová. „Bola som rada, že sme sa mohli po takom dlhom čase opäť spolu stretnúť. Počasie v Tatrách vyšlo dobre, tréningy boli pestré. Vzhľadom na vynútenú pauzu v uplynulých mesiacoch to pre niekoho bol náročný štart, pre niekoho menej,“ dodala slovenská brankárka.

Adriana Medveďová pred pôsobením v Španielsku strávila dve sezóny v Rumunsku, kam zamierila z Iuventy Michalovce v roku 2017. Najskôr rok v HC Dunarea Braila a potom rovnaké obdobie v Minaur Baia Mare. V lete 2019 sa dohodla s CB Salud Tenerife, ktorý vo februári 2020 vymenila za starý známy ŠŠK Prešov. Banskobystrická rodáčka po príchode zo Slávie UDHK ŠG Nitra-Sereď vo februári 2012 bola v Iuvente Michalovce päť a pol roka, v ktorých sa tešila zo šiestich majstrovských titulov, štyroch prvenstiev v interlige a piatich v Slovenskom pohári. Medveďová v minulosti chytala aj za Banskú Bystricu, UDHK Nitra, Bánovce nad Bebravou, HK Danlog Partizánske a aj Prešov.

Slovakhandball (foto: Róbert Andrejov)