Iuventa má tretiu posilu, prichádza kanonierka Naďa Čorovičová

Po dvoch slovenských reprezentantkách Martine Popovcovej a Valérii Dulinovej hlási Iuventa Michalovce tretiu letnú posilu. Dvanásťnásobný slovenský šampión tentoraz lovil v medzinárodných vodách. Do tímu trénera Petra Dávida prichádza dvadsaťročná čiernohorská spojka Naďa Čorovičová, ktorá bola pred dvoma rokmi vyhlásená za najlepšiu mladú hráčku svojej krajiny.

Naďa Čorovičová v minulej sezóne hrávala za tím Levalee 2010, v ktorom v jedenástich dueloch zaknihovala 72 gólov. Týmto nástrelom bola najlepšou strelkyňou tímu. Je mládežníckou reprezentantkou svojej krajiny, hrala aj na majstrovstvách Európy do 17 rokov, ktoré sa hrali pred troma rokmi v Michalovciach. „Nadu som videl na minuloročných ME junioriek v Gyori, kde ukázala, že je komplexná hráčka a navyše patrila medzi najlepšie strelkyne tímu. Keďže sme hľadali vhodný tip hráčky aj pre obrannú fázu, rozhodli sme sa ju pozvať na skúšku. Naďa ju u nás absolvovala už začiatkom roka a trénerov presvedčila o tom, že bude prínosom pre družstvo a má potenciál sa ďalej zlepšovať. Okamžite sme vyvinuli aktivity k tomu, aby sme ju od leta k nám získali. V spojkovom rade máme síce viacero hráčok, Kompaniecová s Milenkyovou sú ale dlhodobo zranené. Preto sme tento post chceli vystužiť, čo sa nám angažovaním Nadi verím, že podarilo,“ poznamenal športový riaditeľ Iuventy Jan Beňadik.

Ako je známe, v kádri Iuventy budú pôsobiť už druhú sezónu aj Čorovičovej krajanky Milica Trifunovičová a Marija Radovičová. Podľa našich informácii nie je vylúčené, že ešte nejaká hráčka z tejto krajiny do tímu Petra Dávida pribudne. „Stále pracujeme na zložení kádra pre nastávajúcu sezónu. Zaoberáme sa ešte niekoľkými hráčkami,“ zdôrazňuje Beňadik, podľa ktorého ďalších slov v tíme už neuvidíme Ukrajinky Elvínu Savkovú a Nasťu Burdinovú. „Obe nepreukázali výkonnosť na to, aby pôsobili v prvom tíme. Preto sme s nimi ukončili spoluprácu. Na miesto týchto mladých hráčok prišli alebo ešte prídu ďalšie,“ doplnil športový riaditeľ Iuventy. My len dodajme, že okrem nich v kádri už nebudú ani Martina Pustá, Ivona Michalovcová a Vladimíra Kišíková. Kišíkovej sa skončila zmluva a na novej sa nedohodla, Pustá s Michalcovou sa rozhodli pre štúdium na vysokej škole.

Zdroj: Noviny Zemplína (foto: mladiniksica.me, pobjeda.me)