Dorastenky s dvoma domácimi víťazstvami, štrnásť gólov Barbory Polievkovej

Naše dorastenecké tímy sa po minulotýždňových prehrách vrátili na víťaznú vlnu. V domácich dueloch deviateho kola nedali šancu deleným tímom Bánoviec nad Bebravou a Partizánskeho. Mladšie dorastenky zvíťazili presvedčivo o osem gólov 36:28. V zápase sa strelecky zaskvela Barbora Polievková, ktorá zaknihovala štrnásť presných zásahov. Doma uspeli aj staršie dorastenky, ktoré vyhrali 29:27.

Staršie dorastenky

Staršie dorky si po prvej tohtosezónnej porážke chceli napraviť chuť. Začali výborne, keď v ôsmej minúte viedli 7:1, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten ich tlak neotupil, keďže v štrnástej minúte viedli 11:3. Potom sa ale začala karta obracať a do diania zápasu sa zapojili aj hostky. Tie znížili do konca polčasu na prijateľnejších 12:17. V druhom dejstve sa síce gólovo priblížili ešte viac, naše staršie dorastenky si ale už výhru zobrať nedali a vrátili sa tak na víťaznú vlnu.

Iuventa Michalovce – RMK Sokol Bánovce nad Bebravou/HK Slávia Partizánske 29:27 (17:12)
Pok. hody:
2/1 – 3/2. Vylúčené: 2 – 3. Rozhodovali: Ľoch a Soláriková.
IUVENTA:
Hámorská, P. Kakaščíková – E. Michalcová, Pustá 2, Dmytrenko 5, M. Kakaščíková 2, Pastírová, Gajdošová 6, Sabolová, Romančáková 1, Savko 4/1, Rovňáková 5, Burdina 2, I. Michalcová 2.
RMK SOKOL: Pokorná, Sondorová – Líšková 1, Križanová 2, Maděránková, Pavlovská 2, Bežová 2, Žitňanová 13/2, Galková 5, Escherová, Žoldošová 2.

Mladšie dorastenky

Na víťaznú vlnu sa chceli po dvoch prehrách vrátiť aj mladšie dorastenky. Zverenkám trénera Marcela Cibereho sa to nakoniec aj podarilo. Hoci sa potrápili, zvíťazili presvedčivo 36:28. „Nebol to najjednoduchší zápas, no po dvoch prehrách v rade sme ho chceli zvládnuť. Som veľmi rád, že sa nám to aj podarilo. Teší ma vysoký počet gólov, už menej 28 inkasovaných gólov,“ skonštatoval po zápase tréner dorasteniek Marcel Cibere.

Pok. hody: 3/2 – 6/4. Vylúčené: 6 – 1. Rozhodovali: Ľoch a Soláriková.
IUVENTA: Tovarňáková, P. Kakaščíková, Lučanská – Hlivová, Čižmárová 4, Čižmariková, J. Rebičová 1, Kobová, Pastírová 3, Dušková 4, Ožvátová 3, Dynisová, Rácová, Polievková 14/2, Dmytrenko 6, Tokárová 1.
RMK SOKOL: Domčeková, Sondorová, Imrišková – Adamusová 2, V. Horňáková 8/2, Bajtalová 6/2, Ivanková 3, Kopčanová 4, Rusňáková 3, Zaťková 2.