Dorastenky vo Vranove s vysokými víťazstvami

Vo štvrtok odohrali predohrávané stretnutia šiesteho kola najvyšších súťaží dorastenky Iuventy. Tie sa tentoraz predstavili na ihrisku Vranova nad Topľou, kde sa darilo tak starším, ako aj mladším dorkám. Staršie dorastenky zaknihovali piate tohtosezónne víťazstvo, keď vyhrali 39:21, mladšie zvíťazili 27:16, čo je ich tretia výhra v rade.

Mladšie dorastenky

Mladšie dorky chceli vo Vranove potvrdiť stúpajúcu tendenciu výkonov a výsledkov, a nadviazať tak na dve predošlé výhry z ihrísk súperov. To sa im nakoniec aj podarilo, keď už v prvom polčase prevzali opraty zápasu do svojich rúk. V druhom dejstve už len kontrolovali priebeh hry a zaslúžene vyhrali rozdielom jedenástich gólov 27:16. Gólovo explodovala Anna Kristína Čižmárová, ktorá zaknihovala dvanásť presných zásahov. „Som veľmi rád, že sme nadviazali na výhry z Bratislavy a Hlohovca. S výsledkom som spokojný, s hrou už menej. V ďalšom zápase doma so Šaľou budeme musieť podať diametrálne odlišný výkon,“ poznamenal na margo zápasu tréner Marcel Cibere.

MŠK Vranov nad Topľou – Iuventa Michalovce 16:27 (7:13)
Pok. hody: 3/1 – 4/2. Vylúčené: 1 – 4. Rozhodovali: Vydra a Ľoch.
IUVENTA: Tovarňáková, Lučanská – Hlivová, Tokárová, Čižmárová 12, Čižmariková 3, J. Rebičová 1, Kobová, Tannenbaumová 1, Pastírová 2, Dušková 1/1, Ožvátová 2, Dynisová 1, Racová, Borošová 1/1, Polievková 3.

Staršie dorastenky

Staršie dorastenky vo Vranove potvrdili tabuľkové postavenia. Podobne ako ich mladšie kolegyne už v prvom polčase ovládli dianie na palubovke. „V prvom rade som rád za víťazstvo a takisto aj za to, že si zahrala každá jedna hráčka,“ poznamenal na margo víťazstva 39:21 tréner starších dorasteniek Jan Beňadik. Jeho zverenky, ktoré v doterajších šiestich kolách zaknihovali päť výhier a jednu remízu, čaká budúcu sobotu (12.30 hod, mladšie o 14.30 hod.) šláger siedmeho kola a priamy súboj o prvé miesto so Šaľou. „Všetci sa už na tento zápas tešíme. Verím, že to dievčatá zvládnu k spokojnosti a nadviaže na dobré výsledky aj výkony z predošlých kôl,“ dodáva Jan Beňadik.

MŠK Vranov nad Topľou – Iuventa Michalovce 21:39 (13:22)
Pok. hody: 4/2 – 0/0. Vylúčené: 0 – 2. Rozhodovali: Vydra a Ľoch.
IUVENTA: Hámorská, P. Kakaščíková – E. Michalcová 4, Pustá 3, Dmytrenko 7, M. Kakaščíková 4, Gajdošová 6, Sabolová, Romančáková, Savko 4, Rovňáková 10, I. Michalcová 1.