Hlohovec sme zdolali 36:20 a zastavili sme tak negatívnu sériu

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase deviateho kola MOL ligy nad HC Sporta Hlohovec vysoko o šestnásť gólov 36:20 a prerušili tak negatívnu sériu troch ligových zápasov, v ktorých nevyhrali. Zverenky trénera Petra Dávida budú v ligovom kolotoči pokračovať aj budúci týždeň, keď sa predstavia v Zlíne. Doma ich uvidíme až v sobotu 16. novembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Olomouc.

Domáce hráčky nastupovali do zápasu s nováčikom súťaže s jasným imperatívom, po troch dueloch bez víťazstva konečne zabodovať naplno. Toto predsavzatie začali napĺňať ihneď od prvých sekúnd zápasu. V ôsmej minúte síce bolo po dvoch góloch Kolečániovej v rade 3:3, Iuventa sa ale následne rozbehla a na začiatku druhej pätnásťminútovky viedla už 10:5. Svoj náskok zverenky trénera Petra Dávida zveľaďovali aj v ďalších minútach. Do konca prvého dejstva viedli 16:8.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, jej tón naďalej udával slovenský majster. Ten si postupne vypracoval dvojciferný náskok. V tridsiatej deviatej minúte viedli o desať gólov 23:13, o päť minút neskôr po ich päťgólovej šnúre bolo už 38:13. Takýto náskok si udržali až do konca aj napriek tomu, že tréner Dávid dal výrazný priestor aj hráčkam z lavičky. Boli to najmladšie hráčky kádra Ela Savková a Simona Rovňáková, ktoré gólmi uzatvárali zápasové skóre na 36:20.

Iuventa Michalovce – HC Sporta Hlohovec 36:20 (16:8)
Pok. hody: 1/1 – 3/1. Vylúčené: 4 – 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 300.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Pustá, Štefaniková 1, Trifunovičová 3, Trúnková 6, Milenkyová, M. Kakaščíková, Štefánová 2, A. Holejová 5, Wollingerová 6, Bajčiová 6/1, Radovičová 3, Kompaniecová 2, Savko 1, Rovňáková 1.
HC SPORTA: Majerská, M. Slamková – Bajzová, K. Slamková 1, Gašparovičová, SKaličanová 5, Janková 1, Kisová 1, Kašníková, Tulipánová 6/1, Bahelková, Luščonová, Czuczorová 2, Kolečániová 2, Demajová 1, Sásiková 1.