Iuventa na Žitnom ostrove s cieľom vrátiť sa na víťaznú vlnu

Pred dvoma týždňami sme písali o tom, ako sa Iuventa vezie na víťaznej vlne. Vyhrala prvých päť ligových duelov aj dva zápasy prvého kola Pohára EHF so švajčiarskym Spono Eagles. V posledných súbojoch to ale zverenkám trénera Petra Dávida nevyšlo podľa predstáv. Nielenže prehrali dvakrát s francúzskym Nice v druhom kole Pohára EHF (21:23 a 23:25) a vypadli z pohárovej Európy, ale v Moste utrpeli prvú ligovú porážku (25:26) a nezvíťazili ani v domácom ligovom súboji so Slaviou Praha, s ktorou remizovali 26:26.

Michalovčanky tak nevyhrali štyri zápasy v rade, čo sa im nestalo poriadne dlho. „Síce sme v ani jednom z týchto zápasov nevyhrali, no v ani jednom sme ani výkonom nesklamali,“ rozhovorila sa spojka Iryna Kompaniecová, ktorá sa v dôležitej časti sezóny vrátila po zranení kolena. „Doplatili sme na pasáže, v ktorých sme nedali gól. V každom z týchto zápasov sme ich mali. Vieme o tejto našej slabine a chceme pracovať na tom, aby tie minúty boli čoraz kratšie. Mrzí nás vypadnutie v Pohári EHF, na druhej strane, obrovským favoritom bol Nice. Môžeme byť rady, že sme ich potrápili, no ako hovorím, vypadnutie mrzí, pretože európsky pohár nehráte každý deň a chceli sme si zahrať ešte minimálne v ďalšom kole,“ pokračuje ukrajinská bombardérka v službách michalovskej Iuventy.

Tá sa po vypadnutí z európskeho pohára môže sústrediť na ligu. V sobotu Iuventu čaká duel na pôde nováčika súťaže Dunajskej Stredy. Vráti sa na víťaznú vlnu? „Niekto by možno povedal, že to bude ideálny súper na rozbeh, podceniť ale nemôžeme nikoho. Začína sa od 0:0. Máme za sebou horšie týždne, ktoré ale sme odhodlané nahradiť víťazstvami. Všetky veríme, že v Dunajskej Strede začneme novú víťaznú sériu,“ dodáva na záver Iryna Kompaniecová.