Na dvojzápas do Veselí a Písku s pokorou a víťaznými cieľmi

Zrejme kľúčový dvojzápas jesennej časti čaká počas víkendu na hádzanárky Iuventy Michalovce. Zverenky trénera Petra Dávida sa po nepresvedčivých výsledkoch rozbehli troma víťazstvami a aktuálne im patrí už druhé miesto v tabuľke. Teraz pred nimi stojí ale dvojzápas, ktorý odohrajú ani nie v rozpätí 24 hodín. Najskôr v sobotu od 17.00 hod. nastúpia v zápase dvanásteho kola vo Veselí nad Moravou a hneď v nedeľu ich od 15.00 hod. čaká v Písku predohrávaný súboj trinásteho kola.

 „Bude to pre nás určite náročné,“ rozhovorila sa spojka Iuventy Iryna Kompaniecová, ktorá očakáva dva ťažké zápasy. „Ani Veselí a ani Písek nie sú ľahkí protivníci. Vieme, čo nás tam čaká. Ideme tam s pokorou, no víťaznými cieľmi,“ pokračuje michalovská bombardérka.

Tréner Peter Dávid sa bude môcť po reprezentačnej pauze spoľahnúť na kompletný káder. „Cez reprezentačnú prestávku sme boli trošku rozbití. Chýbali štyri hráčky, ktoré si plnili povinnosti pri reprezentáciách. Náročnejšie to bolo preto, že naše obe pivotky boli v reprezentácii, tak sme museli trénovať bez tohto postu. Do konca roka nás čakajú tri zápasy u súperov, ktoré chceme zvládnuť,“ poznamenáva tréner Iuventy, ktorý sa so svojimi zverenkami okrem Veselí a Písku predstaví v stredu 11. decembra v Hodoníne. „Momentálne sa sústredíme hlavne na víkend. V súčasnej situácii nie je pre nás ľahký ani jeden zápas. Cez víkend nás čakajú dva ťažké zápasy. My hráme vo Veselí, ale ťažký súboj má pred sebou aj Písek, ktorý privíta v sobotu Most. Na zápasy sa tešíme a chceme pokračovať v nastavenom trende, ktorý sme nastolili pred reprezentačnou pauzou,“ pokračuje Peter Dávid.

Mimochodom, ktorého z víkendových súperov považuje za ťažšieho? „Pre mňa je momentálne téma len sobota a len Veselí nad Moravou. To je naša priorita, keď ju zvládneme, začneme v sobotu večer riešiť Písek. Bola by to aj chyba pliesť oba zápasy dokopy. Naša koncentrácia siaha momentálne hlavne na sobotu,“ uzatvára Peter Dávid.