Peter Dávid pred stredajšou rozlúčkou v Hodoníne: Chceme rok zakončiť víťazstvom

S ligovými zápasmi v roku 2019 sa hádzanárky Iuventy Michalovce rozlúčia v stredu v Hodoníne. Na pôde nováčika MOL ligy ich čaká predohrávaný duel štrnásteho kola. Hodonín síce doteraz získal len tri víťazstvá, no tréner Peter Dávid zdvíha varovný prst. Nováčik MOL ligy totiž jedno z víťazstiev zaknihoval proti Slavii Praha.

 „V tejto sezóne sme sa presvedčili, že podceniť nemôžeme nikoho,“ narážal Dávid zrejme na prehru na pôde iného nováčika, Dunajskej Stredy. Aj preto berú u aktuálne druhého tímu tabuľky stredajší duel veľmi vážne. „Je to pre nás posledný ligový zápas v kalendárnom roku. Sériu, ktorú sme odštartovali začiatkom novembra a dosiahli sme v nej päť výhier, chceme predĺžiť. Prípravu na zápase berieme sakramentsky vážne. Hodonín zdolal doma napríklad Slaviu, čo vzbudzuje rešpekt. Prehru nechceme pripustiť a tomu prispôsobujeme aj prípravu. Dnes budeme mať video, aj rozbor jednotlivých hráčok,“ pokračuje kormidelník Iuventy, ktorý sa už musí zaobísť bez zranenej bombardérky Iry Kompaniecovej.

Michalovčanky z Moravy domov po zápase necestujú. Vo štvrtok ráno totiž naberú smer Nemecko, kde ich neďaleko Mníchova v Dachau čaká prípravný duel proti tamojšiemu účastníkovi tretej najvyššej nemeckej súťaže. Od piatka sa zase zúčastnia kvalitne obsadeného turnaja Stadtwerk Cup vo švajčiarskom St. Gallene. Okrem domáceho Bruhlu budú ich súpermi aj španielska Rocasa Gran Canaria a nemecký Metzingen. „Keďže sme vedeli, že turnaj začína až v piatok, hľadali sme nejakého súpera aj na štvrtok. Mne vyšiel v ústrety jeden veľmi dobrý kamarát, ktorý nám pomohol nájsť práve Dachau. Tento tím je dobrý aj z logistického hľadiska, pretože je na ceste do St. Gallenu. Proti nemeckému treťoligistovi chcem dať šancu tým hráčkam, ktoré budú v stredu hrať menej. Trošku mi to ale komplikujú drobné zranenia práve mladých hráčok. Čo sa týka St. Gallenu, je to kvalitne obsadený turnaj. Gran Canaria či Bruhl budú zrejme na našej úrovni, špičkou turnaja by mal byť Metzingen, ktorý je niekde ďalej,“ dodáva k ďalšiemu programu Peter Dávid.