Petra Kakaščíková po svojom ženskom debute: Verila som, že niečo chytím

Hoci je vekovo iba mladšia dorastenka, už má za sebou debut v ženskej MOL lige. Brankárka Petra Kakaščíková sa uviedla parádne. Hneď po príchode na palubovku v zápase Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov (35:24), teda proti jej materskému klubu, sa prezentovala zneškodnenou sedmičkou. Aj ona tak pomohla Iuvente dostať sa znova na víťaznú vlnu.

Priezvisko Kakaščíková sa v michalovskej hádzanej objavuje už druhú sezónu. Vlani vedenie klubu dotiahlo z Prešova Miriam, ktorá je užitočnou hráčkou hlavne preto, že dokáže zahrať na každom jednom poste. Teda okrem brankárky, kde nechá priestor svojej sestre. „Tento post jej určite prenechám,“ smeje sa devätnásťročná univerzálka, ktorá počas leta do klubu dotiahla aj svoju sestru. Tá debutovala v MOL lige v nedeľu v zápase proti Prešovu. Bola 57. minúta duelu, ktorý skončil hladkým víťazstvom Iuventy (35:24), keď ju tréner Peter Dávid spoločne s asistentom a trénerom brankárok v jednej osobe Jánom Lajčákom poslal na palubovku. A mladučká brankárka sa ihneď parádne prezentovala, keď zneškodnila pokutový hod Diane Vargovej. „Aj kvôli tomu, že sa mi podarilo chytiť tú sedmičku, si budem svoj debut v MOL lige pamätať. O to viac, že bol proti materskému Prešovu. Nikdy naň nezabudnem,“ zdôrazňuje ešte iba šestnásťročná brankárka. Mimochodom, s akými pocitmi išla do bránky? „Keď narážate na to, či som pociťovala strach, to určite nie. So ženským tímom už niekoľko týždňov trénujem, tak som si už trochu zvykla na ženské strely. Nebála som sa a verila som, že niečo chytím,“ sebavedomo pokračuje Petra Kakaščíková.

V zápase sedemnásteho kola dala o sebe vedieť aj jej sestra Miriam. Tá zaknihovala dva presné zásahy. „Čo sa týka zápasu, myslím si, že sme podali dobrý výkon. Po tej nešťastnej prehre v Porube sme sa potrebovali vrátiť na víťaznú vlnu, čo sa nám aj podarilo. Verím, že v tom budeme pokračovať a naša víťazná séria sa bude ďalej rozširovať,“ podotýka už stála členka ženského družstva aktuálneho slovenského majstra a na margo výkonu svojej sestry dodáva. „Zachytala výborne! Nie je ľahké ísť po prvýkrát do bránky a ihneď čeliť sedmičke. Ona to zvládla parádne. Som na ňu hrdá.“

Zdroj: Noviny Zemplína