Po šesťgólovej výhre blízko k postupu do druhého kola Pohára EHF

Svoj prvý zápas európskeho pohára v tejto sezóne majú za sebou hádzanárky Iuventy Michalovce. Zverenky trénera Petra Dávida v ňom doma zdolali švajčiarsky Spono Eagles 35:21 a vykročili tak v ústrety postupu do druhého kola Pohára EHF. Ten môžu spečatiť už v nedeľu, kedy ich v domácej Chemkostav aréne čaká aj odvetný duel.Slovenský majster sa proti poprednému tímu švajčiarskej ligy rozbiehal pomalšie. V prvom polčase nedokázal gólovo výraznejšie odskočiť ani jeden zo súperov. „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a to sa aj potvrdilo,“ poznamenala po zápase šesťgólová strelkyňa Adriana Holejová. „Súper hral v útoku veľmi rozumne. My sme si na druhej strane dosť dlho nevedeli poradiť s jeho agresívnou obranou. Aj preto bol stav dlhšie na vážkach,“ pokračuje Holejová.

Tréner Peter Dávid síce nebol spokojný so všetkým, no víťazstvo o šesť gólov berie. Hoci, jeho zverenky niekoľko minút pred koncom viedli aj o osem gólov… „Bol to veľmi turbulentný zápas, ktorý mal svoje výšky a pády. Čo ukáže rozdiel šiestich gólov, to sa uvidí až zajtra. Súper nás dosť potrápil s agresívnou obranou. Škoda, že sme neudržali vedenie o osem gólov. Pre nás je to poučenie, že takéto zápasy sa hrajú šesťdesiat minút,“ zdôrazňuje lodivod Iuventy, ktorá sa opäť nevyhla hluchším pasážam. Práve kvôli ním prišla o vyšší náskok do odvety. „To je presne to, o čom som hovoril. My si vypracujeme náskok, ktorý môžeme zveľadiť a prídu chyby, ktoré nás oň oberú. Máme problém uzavrieť zápas vo svoj prospech. Súvisí to s tým, že družstvo je mladé.“

Po relatívne vyrovnanom prvom polčase, ktorý Iuventa vyhrala 14:12, prišiel zlom duelu na začiatku toho druhého. Iuventa vyhrala svoju presilovku 3:0 a rázom sa dostala do vedenia 20:14. „Ja si myslím, že tam sa to rozhodlo. Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, ktorý ony nedokázali zachytiť. Spokojnejší by sme boli, keby sme vyhrali o osem gólov, ale beriem aj šesťgólové víťazstvo,“ konštatuje Peter Dávid, podľa ktorého ďalších slov, v nedeľňajšej odvete bude rozhodovať aj to, kto ako naloží so silami. „My sme na to pozerali aj v sobotu a snažili sme trošku pošetriť naše opory, či už Wollingerovú, alebo Kompaniecovú s Trúnkovou. Uvidíme ale, s čím vyrukuje do odvety súper.“ Pre Michalovčanky je výzvou aj francúzsky Nice, na ktorý by narazili v prípade postupu do druhého kola. O to viac, že za popredný klub hráva aj bývala slovenská reprezentantka a hráčka Iuventy Martina Školková. „Samozrejme, že je pre nás výzvou konfrontácia s týmto súperom. Najskôr ale myslíme na odvetu, ktorú hráme v nedeľu. Ja verím, že šesťgólový náskok nám stačiť bude,“ presvedčivo konštatuje na záver Adriana Holejová.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)