Tesná prehra Spono Eagles na pôde majstra

Hráčky nášho súpera v prvom kole pohára EHF Spono Eagles Nottwil si taktiež svoje stretnutie druhého kola ligy predohrali v priebehu týždňa. V stredu sa predstavili na pôde majstra LC Bruhl, kde po obrovskom boji prehrali 23:26 (10:11). Za švajčiarskeho majstra nastúpila aj naša bývalá hráčka Mária Olšovská, ktorá zaknihovala dva góly.

V zápase dvoch popredných tímov národnej súťaže sa dlhšiu dobru ani jeden tím nedokázal gólovo odtrhnúť. Spono Eagles prehral prvý polčas 10:11 a ešte tri minúty pred koncom prehrával 22:23. Majster ale nakoniec strhol zápas na svoju stranu, keď vyhral 26:23 a pripravil tak Nottwilu prvú prehru v sezóne. Spono Eagles tak má zatiaľ v lige bilanciu jednej výhry a jednej prehry. V prvom kole doma zdolal HSC Kreuzlingen 35:25, hoci po polčase prehrával 12:18. V drese nášho súpera v pohári EHF gólovo excelovala devätnásťročné kridlo Alina Stahelin, ktorá zaznamenala osem presných zásahov.

LC Brühl – Spono Eagles 26:23 (11:10)
SPONO EAGLES: Troxler, Ukaj – Schardt, Irman 3, Traber, Cibula, Amrein, Calchini 2, Decurtins 1, Wyder 5/3, Stähelin 8, Ljubas 4, Kashani.