Nice doma naďalej stopercentný, Dijon zdolal 34:26

Náš súper v druhom kole Pohára EHF, francúzsky OGC Nice Cote d´Azur Handball, je na domácej pôde v lige naďalej stopercentný. Francúzsky vicemajster zvládol aj piaty tohtosezónny domáci duel, keď v ôsmom kole najvyššej súťaže zdolal Dijon 34:26. Zverenky trénera Marjana Koleva sa tak naladili na nedeľňajšiu odvetu lepším spôsobom ako Iuventa, ktorá doma v predohrávke siedmeho kola MOL ligy iba remizovala so Slaviou Praha 26:26.  

Špecifický duel to bol pre Martinu Školkovú, našu bývalú hráčku, ktorá momentálne háji farby Nice. Predtým totiž deväť rokov pôsobila v Dijone. Školková síce bola na súpiske, no do zápasu nezasiahla. Najlepšou strelkyňou OGC bola desaťgólová egyptská stredná spojka Ehsan Abdelmalek. Najbližšie bude v hre Nice v nedeľu, keď o 17.00 hod. privíta v odvetnom dueli Pohára EHF práve náš tím. Pripomíname, že prvý duel v sobotu u nás skončil jeho tesným víťazstvom 23:21.

OGC Nice Cote d´Azur Handball – Cercle Dijon 34:26 (17:13)
OGC: Sako, Čolič – Sy, Agathe 5, Janjič 4, Prouvensier 5, Blonbou 1, David, Mahouve 1, Lachaud 7, Fall, Školková, Le Bechennec 1, Abdelmalek 10.