V dramatickom zápase remíza so Slaviou Praha

Hádzanárky Iuventy Michalovce remizovali v predohrávanom zápase siedmeho kola MOL ligy na domácej pôde so Slaviou Praha 26:26 (13:14). V dramatickom zápase síce viedli na začiatku predposlednej minúty 26:24, vlastnými chybami sa ale obrali o víťazstvo. Zverenky trénera Petra Dávida teraz musia preladiť na európsku scénu. V nedeľu 20. októbra ich totiž vo francúzskom Nice čaká odvetný duel druhého kola Pohára EHF (prvý zápas doma prehrali 21:23). V lige sa najbližšie v sobotu 26. októbra predstavia v Dunajskej Strede, doma ich uvidíme až v sobotu 2. novembra, kedy privítajú Hlohovec.

Začiatok duelu bol vyrovnaný. Slavia štyrikrát viedla rozdielom jedného gólu, Iuventa sa v ôsmej minúte dostala prvýkrát do vedenia po góle strelecky aktívnej Kompaniecovej (5:4). Po následnom vyrovnaní Pokornej z pokutového hodu si zjavne nervózny tréner Michalovčaniek Peter Dávid zobral oddychový čas. Ani ten ale jeho zverenky nezobudil. Tie sa naďalej trápili v koncovke, čím súperovi dovoľovali držať sa v hre o dobrý výsledok. Iuventa síce v trinástej minúte viedla 7:5 a o dve minúty neskôr aj 9:7, Slavia však po štvorgólovej šnúre strhla vedenie na svoju stranu a to udržala až do konca prvého dejstva, ktoré vyhrala 14:13.

Aj v druhom polčase to bol súboj Michalovčaniek nielen s dobre pripraveným súperom, ale aj samých so sebou. Opäť sa nevyhli technických chybám, ba čo viac, opäť sa trápili v koncovke. Veď iba v prvej päťminútovke zahodili štyri čisté šance… Nečudo tak, že „zošívané“ aj keď nevedeli nič vymyslieť, stále sa držali v hre o dobrý výsledok. Iuventa im nedokázala odskočiť, za čo v samom závere pykala. Neudržala trojgólové ani viackrát dvojgólové vedenie. Ešte dve minúty pred koncom viedla 26:24, Slavia Praha ale najskôr Pokornou znížila a štyri sekundy pred koncom Lucie Líbalová svojim prvým gólom v zápase šokujúco vyrovnala na 26:26.

Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha 26:26 (13:14)
Pok. hody: 2/2 – 3/2. Vylúčené: 4 – 7. Rozhodovali: Klus a Cipov. Divákov: 850.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Pustá, Štefaniková 1, Kišíková 1, Trifunovičová 1, Trúnková 3, Milenkyová, Kakaščíková, Štefánová, A. Holejová 4, Wollingerová 1, Bajčiová 6/2, Radovičová 3, Kompaniecová 6, I. Michalcová.
DHC SLAVIA: Pustai, Řezáčová – Franková 2, Brožová, Novotná 4/1, Večeřová, Jačková 5, Pokorná 6/1, Šlejtrová, Líbalová 1, V. Fryčáková 2, M. Svobodává 3, Chlupová 3.