Po víťaznom prvom polčase tesná prehra s Nice

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase druhého kola Pohára EHF s francúzskym vicemajstrom OGC Nice Cote d´Azur Handball o dva góly 21:23, hoci po polčase viedli 11:10. Odvetný súboj sa odohrá v nedeľu 20. októbra vo francúzskom letovisku. Zverenky trénera Petra Dávida ešte predtým budú v hre aj v stredu 16. októbra, kedy v predohrávke siedmeho kola MOL ligy privítajú o 17.30 hod. Slaviu Praha.

V parádnej atmosfére začali oba tímy opatrne. Skóre duelu otvorila domáca Radovičová, Nice ale dvoma presnými zásahmi otočil. Oba tímy sa v úvodných minútach nevedeli gólovo presadiť. Nečudo tak, že v desiatej minúte bolo po presnej strele Wollingerovej iba 2:2. Bola to práve michalovská kapitánka, ktorá zdvihla zástavu svojho tímu. Ku gólu na 2:2 totiž pridali ďalšie dva a Iuventa tak v dvanástej minúte viedla 4:2. O dva góly viedla Iuventa aj po presných strelách Kompaniecovej (6:4) s Bajčiovou (7:5) a po jej góle si hosťujúca lavička zobrala oddychový čas. Aj po ňom mala navrch Iuventa. Nice ale využilo menšiu koncentráciu domácich a v 27. minúte opäť vyrovnalo (9:9). Záver prvého polčasu vyšiel lepšie Iuventa. Martina Školková síce stačila vyrovnať na 10:10, v záverečných sekundách sa ale podstrelom presadila Patrícia Wollingerová a Michalovčanky tak v polčase tesne viedli (11:10).

Úvod druhého polčasu lepšie zachytil francúzskym vicemajster. Ten sa v prvej sedemminútovke ujal vedenia 15:13 a to už z rúk až do záverečných sekúnd nepustil. Dej zápasu nezmenil ani následný michalovský time-out. Trúnková síce v 40. minúte znížila na 15:16 a jej spoluhráčky sa viackrát vo zvyšnom čase dotiahli na jeden gól, vždy im ale chýbal povestný krok, aby favorita dobehli. Zápas nakoniec prehrali 21:23 a pred budúcotýždňovou odvetou je bližšie k tretiemu kolu francúzsky favorit.

Iuventa Michalovce – OGC Nice Cote d´Azur Handball 21:23 (11:10)
Pok. hody: 7/5 – 3/3. Vylúčené: 6 – 4. Rozhodovali: Božinovski, Načevski (obaja Mac.). Divákov: 1000.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Štefaniková, Kišiková, Trifunovičová 1, Trúnková 1, Milenkyová, Štefanová, A. Holejová 1, Wollingerová 6, Bajčiová 6, Radovičová 3, Kompaniecová 3, I. Michalcová.
OGC: Sako, Čolič – Sy 1, Agathe 1, Janjič 1, Prouvensier 3, Blonbou 7, David 2, Mahouve, Lachaud, Fall 2, Školková 2, Abdelmalek 4.