Staršie a mladšie dorastenky z Bratislavy so štyrmi bodmi

Plný počet bodov si domov odniesli z hlavného mesta naše dorastenecké výbery. V zápasoch štvrtého kola totiž na pôde ŠKP uspeli tak staršie, ako aj mladšie dorastenky, ktoré tak získali premiérové body v tejto sezóne. Staršie dorky zvíťazili tesne 25:24, mladšie o jedenásť gólov 34:23. Naše dorastenecké výbery sa mali budúci týždeň predstaviť doma, po výmene domáceho prostredie ale budú hrať v piatok na pôde deleného tímu HC Sporta Hlohovec/UDHK Nitra.

Staršie dorastenky

Keďže súper nesúhlasil so zmenou termínu, staršie dorastenky cestovali do Bratislavy v oslabenom zložení. Na ich výkone sa to ale neprejavilo. Úvod síce mali lepší domáce hráčky, ktoré viedli aj o tri góly, v druhej polovici prvého dejstva sa začala karta obracať. Michalovčanky otočili priebeh hry a polčas vyhrali 14:13. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Obe družstvá sa striedali vo vedení. Michalovčanky viackrát svojmu súperovi odskočili na dva góly, ŠKP ale zakaždým vyrovnalo. Tak to bolo aj 35 sekúnd pred koncom, kedy Slováčková vyrovnala z pokutového hodu na 24:24. V poslednej sekunde ale Simona Rovňáková rozhodla o tom, že dva body putujú do Michaloviec. Tréner Drahuš Ondo-Eštok bol po treťom víťazstve tímu spokojný. „Úvod nebol z našej strany dobrý. Vytvárali sme síce tlak na súpera, no nepremieňali sme šance. V obrane sme sa nechávali uspávať dlhými útokmi. Po zmene strán sme viackrát viedli o dva góly, vlastnou nedisciplinovanosťou sme ale dovolili súperovi vždy vyrovnať. Posledné minúty, či sekundy boli už o bojovnosti. Nakoniec sa šťastie usmialo na nás.“

ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 24:25 (13:14)

Pok. hody: 3/3 – 2/2. Vylúčené: 3 – 5. Rozhodovali: M. Sivák a Kováčová.

IUVENTA: Hámorská, P. Kakaščíková – E. Michalcová 1, Pustá 2, Čižmárová, Dmytrenková 1, M. Kakaščíková 3, Gajdošová 3, Dynisová, Romančáková, Savko 4/1, Rovňáková 7/1, Burdynová 4.

Mladšie dorastenky

V Bratislave sa v štvrtom kole stretli tímy, ktoré doteraz ešte nebodovali. Michalovčanky išli do úvodu zápasu za víťazstvom. V dvadsiatej minúte síce ešte ŠKP vyhrával 11:9, Iuventa ale šnúrou piatich gólov otočila vývoj duelu vo svoj prospech. Polčas vyhrala 17:13 a v druhom už zápas z rúk jej hráčky nepustili. Tréner Marcel Cibere hodnotil duel, v ktorom jeho tím dosiahol premiérové body v tejto sezóne, pozitívne. „Myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Začali sme trošku ťažšie, súper bol vo vedení. Potom sme sa ale rozbehli a gólovou šnúrou na konci prvého polčasu sme zobrali opraty zápasu do našich rúk. Ako som povedal, s výkonom aj výsledkom som veľmi spokojný.“

ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 23:34 (13:17)

Pok. hody: 4/4 – 3/1. Vylúčené: 1 – 2. Rozhodovali: M. Sivák a Jánošiková.

IUVENTA: Tovarňáková, Lučanská, P. Kakaščíková – Hlivová, Tokárová, Čižmárová 3, Čižmariková 1, J. Rebičová 1, Tannenbaumová 2, Pastírová 2, Dmytrenková 4, Ožvátová 3, Dynisová 4, Rácová 4, Borošová 1, Polievková 9/1.