Po výbornom výkone si za výhru 35:17 zo Zlína vezieme dva body!

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase desiateho kola MOL ligy na pôde moravského PSG Handball Zlín vysoko o osemnásť gólov 35:17 a po dvoch prehrách u súperov tak zaknihovali víťazstvo. Zverenky trénera Petra Dávida budú v hre aj budúcu sobotu, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v tabuľke druhý DHK Zora Olomouc.

Michalovčanky začali na pôde tradičného účastníka spoločnej súťaže ako z partersu. V samom úvode síce Wollingerová nepremenila pokutový hod, no vo štvrtej minúte viedli po dvoch góloch Štefanovej a jednom Trúnkovej 3:0. Iuventa aj naďalej pokračovala v rezkom tempe. Na konci desiatej minúty viedla po ďalšom góle mladučkej Štefanovej 6:2, no a keď Trifunovičová v pätnástej minúte zvýšila na 10:4, lavička Zlína reagovala oddychovým časom. Ani ten ale dobre rozbehnutú Iuventu nedokázal zastaviť. Zverenky trénera Petra Dávida totiž naďalej v zápase dominovali a už do polčasu viedli o desať gólov 18:8.

Ani druhé dejstvo obraz hry nezmenilo. Jej tón udávali naďalej hráčky obhajcu prvenstva, ktorý podal asi najlepší výkon za posledné týždne. Skóre druhého dejstva síce otvorila domáca Daňková, prvú desaťminútovku však prehral Zlín 2:8 a de facto bolo rozhodnuté o michalovskom víťazstve. Vysoké vedenie hráčky Iuventy neupokojilo, naopak, do súpera dávali čo sa doň zmestí. V 46. minúte po góle Bajčiovej bolo už 30:11!! Vysoké vedenie dávalo možnosť trénerovi Dávidovi k tomu, aby mladé hráčky v jeho kádri dostali ďalšiu solídnu minutáž. To využívali prakticky všetky. V 53. minúte sa prvého MOL-kového gólu dočkala Miriam Milenkyová (14:33). Michalovčanky nakoniec dokráčali k vysokému víťazstvu 37:17 a zdá sa, že sú z najhoršieho vonku.

PSG Handbal Zlín – Iuventa Michalovce 17:35 (8:18)
Pok. hody: 2/1 – 6/4. Vylúčené: 4 – 5. Rozhodovali: Fukala a Mohyla.
PSG HANDBALL: Opatová, Sedláčková, Stojárová, Vařechová – Herbočková 2, Daňková 2/1, Hubová 3, M. Sekulová 4, J. Sedláková, Mizerová 2, Ševčíková, Kolářová 1, Kříčková 1, Polomíková 2, L. Sekulová.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Pustá 1, Štefaníková 1, Kišíková 1, Trifunovičová 3, Trúnková 3, Štefanová 5, M. Kakaščíková, A. Holejová 4, Wollingerová 4/2, Bajčiová 5/2, Radovičová 1, Kompaniecová 5, Rovňáková 1.