Prvá prehra starších dorasteniek

Prvú porážku v sezóne utrpeli v ôsmom kole najvyššej súťaže staršie dorastenky. Tie prehrali v Bytči s tamojším MHK 21:26. Nedarilo sa ani mladším dorastenkám Iuventy, ktoré v Bytči prehrali 18:21 a utrpeli tak druhú porážku v rade. Dorastenecké tímy Iuventy budú v hre najbližšiu nedeľu 17. novembra, kedy v zápasoch deviateho kola privítajú delené tímy Bánoviec a Partizánskeho. Mladšie dorastenky odohrajú svoj súboj o 13.00 hod., súboj starších príde na rad od 15.00 hod.

Staršie dorastenky

V zápase ôsmeho kola sa v Bytči stretli dva popredné tímy súťaže. Domáce hráčky sa v prvom dejstve viackrát snažili gólovo odskočiť, čo sa im ale nepodarilo. V záverečných sekundách skórovala Laura Holincová, ktorá upravila na polčasových 10:9. Bytči sa nakoniec podarilo v úvode druhého polčasu gólovo odskočiť a náskok si jej hráčky už udržali až do záverečných sekúnd, keď zvíťazili 26:21 a Iuvente tak pripravili prvú prehru v sezóne. “Nebolo to z našej strany podľa predstáv, či už individuálnymi výkonmi, alebo kolektívnym. Určite sa takouto hádzanou prezentovať nechceme,” sklamane po stretnutí skonštatoval tréner Jan Beňadik.

MHK Bytča – Iuventa Michalovce 26:21 (10:9)
Pok. hody: 7/3 – 6/4. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Landsfeld a Klieštiková.
IUVENTA: Hámorská, P. Kakaščíková – Pustá 1, Dmytrenko, Trifunovič 1, M. Kakaščíková 1, Gajdošová 2, Radovičová 7/3, Sabolová, Romančáková, Savko 2, Rovňáková 7/1, Burdinová.

Mladšie dorastenky

Mladšie dorastenky nastupovali na pôde tabuľkového suseda s cieľom bodovať, čo sa im nakoniec ale nepodarilo. Aj tento duel mal prakticky rovnaký priebeh, ako súboj starších dorasteniek. Po vyrovnanom prvom polčase získali domáce hráčky na začiatku druhého mierny gólový náskok, ktorý si udržali až do konca duelu. „O výhre domáceho družstva rozhodol druhý polčas. My sme zlyhali v koncovke. Keby sme premenili čo i len polovicu šancí z tých, čo sme nedali, vyhráme o päť či šesť gólov,“ poznamenal tréner mladších dorasteniek Marcel Cibere.

MHK Bytča – Iuventa Michalovce 21:18 (11:11)
Pok. hody: 8/5 – 2/0. Vylúčené: 1 – 4. Rozhodovali: Landsfeld a Klieštiková.
IUVENTA: Tovarňáková, Petrová, P. Kakaščíková – Hlivová, Tokárová, Čižmárová 4, Čižmariková, J. Rebičová, Kobová, Pastírová, Dušková 4, Ožvátová 1, Dynisová, Rácová, Polievková 4, Dmytrenko 5.