Slovenky na Rusko a Srbsko aj s Trúnkovou a Bajčiovou

Hádzanárske reprezentantky Slovenska už na budúci týždeň začnú svoje účinkovanie v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 v Dánsku a Nórsku. Pre nový realizačný tím pod vedením hlavného kormidelníka Pavla Streichera, ktorý v lete vystriedal vo funkcii Jána Packu, to bude zápasová premiéra. Streicher nominoval na úvod kvalifikácie, v ktorom jeho zverenky budú čeliť najväčším favoritom 4. skupiny – Rusku a Srbsku, 16-členný káder. Je v ňom väčšina opôr, ktoré dopĺňajú talentované mladé hráčky. V nominácii je aj dvojica hráčok Iuventy – pivotka Nikoleta Trúnková a stredná spojka Vladimíra Bajčiová.

Pre zranenie chýbajú spojka Simona Szarková, brankárka Adriana Medveďová, jej brankárska kolegyňa Lucia Gubiková ukončila aktívnu činnosť a vo výbere absentujú aj Michalovčanky Patrícia Wollingerová či Vladimíra Kišíková. Naopak, šancu dostávajú Soňa Furgaláková (Šaľa), Erika Rajnohová (Bad Wildungen/Nem.), Emma Hudáková, Barbora Lancz (Mosonmagyaróvár/Maď.) či Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce). Vo výbere figuruje aj jedna zo skúsenejších hráčok Monika Rajnohová, ktorá sa rozohráva po zranení členka v drese nováčika MOL ligy z Dunajskej Stredy.

Slovenky začiatkom septembra absolvovali krátky zraz v Bratislave v nekompletnom zložení. Teraz sa zídu v nedeľu 22. septembra popoludní v Hlohovci. Potom ich čaká cesta do Ruska, kde v stredu 25. septembra nastúpia v Rostove nad Donom proti finalistkám olympijských hier 2016 a úradujúcim vicemajsterkám Európy. Po Ruskách budú o štyri dni neskôr – v nedeľu 29. septembra hostiť v Hlohovci Srbky. „V každom prípade to bude veľká výzva. Samozrejme, zároveň aj veľká česť a motivácia pre dievčatá, či už stabilné hráčky alebo aj tie mladé, nastúpiť proti súperovi ako Rusko. Chceme si z tejto konfrontácie vziať pozitívne aspekty a preniesť ich potom do domáceho duelu so Srbskom,“ zaželal si 62-ročný Streicher, ktorého najbližšími spolupracovníčkami sú Katarína Dubajová a Žaneta Šulcová.

Nominácia hádzanárok Slovenska na II. fázu kvalifikácie ME 2020 proti Rusku (25. 9. o 18.30 h v Rostove a 29. 9. o 17.00 h v Hlohovci):
brankárky: Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR)
krídelníčky: Mária Holešová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Réka Bíziková (Érd/Maď.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (HSG Bad Wildungen Vipers/Nem.), Marianna Rebičová (RK Krim Ľubľana/Slovin.), Emma Hudáková, Barbora Lancz (obe Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (KKC Kisvárda/Maď.), Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce), Monika Rajnohová (MŠK/HC DAC Dunajská Streda)

Náhradníčky:
brankárka: Zuzana Haládiková (DHK Zora Olomouc/ČR)
krídelníčka: Martina Popovcová (ŠŠK Prešov)
spojky: Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Alica Kostelná (DHK Baník Most/ČR)