V repríze národného naše hladké jedenásťgólové víťazstvo

Hádzanárky Iuventy Michalovce dosiahli v MOL lige štvrté víťazstvo, keď vo štvrtom kole zvíťazili na ihrisku ŠŠK Prešov v repríze lanského národného finále hladko 28:17. Michalovčanky sú tak v lige naďalej stopercentné. Teraz prichádza na rad reprezentačná prestávka, Iuventa bude najbližšie v hre v sobotu 5. októbra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privíta Bánovce nad Bebravou.

Favorit mal ideálny vstup do zápasu. Iuventa síce v druhej minúte po góle Popovcovej prehrávala 0:1, no bol to jediný okamih, v ktorom ťahala za kratší koniec. Po päťgólovej šnúre viedla totiž v desiatej minúte už 5:1 a bola tak jasne naštartovaná za štvrtým ligovým víťazstvom. Svoju prevahu Michalovčanky ukazovali aj v ďalších fázach prvého dejstva, ktoré napokon vyhrali rozdielom siedmych gólov 13:6.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Tú diktovali naďalej hráčky obhajcu prvenstva. Hneď v úvode Iuventa zaznamenala tri presné zásahy v rade a viedla tak po prvýkrát v súboji o desať gólov (6:16). Takýto gólový náskok ostal až do samého konca duelu. Iuventa napokon zvíťazila 28:17 a v sezóne je tak naďalej stopercentná.

ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce 17:28 (6:12)
Pok. hody: 4/3 – 3/3. Vylúčené: 4 – 8. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 246
ŠŠK: Feščáková, Poláková, Rontová – Belušková, Čirčová, Popovcová 6/2, Ratvajská 1, Šutranová 4/1, Petrovská 2, Vargová 2,  Ščerbáková, Holubová, Vencúriková 1, Vagaská 1.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Kišíková 1, Trifunovičová, Trúnková 5, Milenkyová, Kakaščíková 1, Štefánová, A. Holejová 3, Wollingerová 8/1, Bajčiová 6/2, Radovičová 3, Kompanicová, Savková, Rovňáková 1, I. Michalcová.