V Hlohovci sme dominovali, vyhrali sme 40:18

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 22. kola MOL ligy na pôde HC Sporta Hlohovec hladko 40:18 a upevnili si tak druhú priečku v tabuľke. Zverenky trénera Petra Dávida budú najbližšie v hre budúcu sobotu 29. februára, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Zlín.

Aj keď sa na palubovke stretol nováčik súťaže s jej predošlým víťazom, favorit vzhľadom na viaceré zranenia v tíme nebol pred zápasom až takým favoritom. Nakoniec ale zverenky trénera Petra Dávida neponechali nič na náhodu a od prvej sekundy išli za víťazstvom. Hneď v úvode si vypracovali náskok 6:1, na čo lavička domáceho tímu reagovala oddychovým časom. Po ňom Iuventa natiahla svojho vedenie na 8:1. Hlohovec síce kontroval na 3:8, Michalovčanky však naďalej v zápase dominovali a už v prvom polčase získali desaťgólové vedenie, keď v 25. minúte dala Trifunovičová na 15:5. Záver prvého dejstva vyšiel lepšie domácim, ktoré skorigovali na 10:16.

Hostky definitívne zlomili zápas na svoju stranu na začiatku druhého polčasu. Prvú sedemminútovku vyhrali 7:0 a za stavu 23:10 v ich prospech nebolo žiadnych pochýb o víťazstve. Michalovčanky aj naďalej svoj náskok naťahovali. V 48. minúte viedli po góle Klučkovej 30:13 a dosiahli dokonca aj štyridsať gólov. V samom závere dosiahla jubilejný gól Miriam Kakaščíková. Iuventa nakoniec zvíťazila 40:18 a opäť ukázala, že v boji o medailu nepovedala posledné slovo.

HC Sporta Hlohovec – Iuventa Michalovce 18:40 (10:16)
Pok. hody: 8/3 – 9/6. Vylúčené: 6 – 6. Rozhodovali: Jánošiková a Kellner. Divákov: 150.
HC SPORTA: Majerská, M. Slamková, Sásiková – K. Slamková, Skaličanová 2, Janková, Kisová 4, Tulipánová 5/1, Petríková, Bahelková, Jurigová, Luščoňová, Czuczorová 6/1, Kolečiánová, Demajová 1/1.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Pustá 3, Klučková 10/5, Štefaníková 3, Kišíková 3, Trifunovićová 3, Kordowiecká, Trúnková 6, M. Kakaščíková 2, A. Holejová 5, Bajčiová 3/1, Savková 2.