Vysoké prehry dorasteniek s Prešovom

V zápasoch trinásteho kola sa nedarilo našim dorastenkám. Oba tímy utrpeli doma vysoké porážky. Mladšie dorastenky podľahli Prešovu 22:44 a staršie v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke 24:45. Naše dorastenecké tímy sa najbližšie predstavia budúcu nedeľu v Trenčíne.

Mladšie dorastenky proti favoritovi duelu absolútne vyhoreli. O tom, že dva body poputujú do Prešova rozhodol už prvý polčas, ktorý Šarišanky vyhrali o dvanásť gólov 7:19. Dvadsaťdvagólová porážka je síce príliš krutá a neodzrkadľuje celkom, čo sa dialo na palubovke, no hostky boli jednoznačne vo všetkých smeroch lepšie. „Druhá domáca prehra v rade v jarnej časti ma veľmi mrzí. Mrzí o to viac, akým spôsobom sme sa k nej dopracovali. Hrali sme zle, súper bol vo všetkom lepší. Vyhral absolútne zaslúžene. My sa musíme z tejto prehry pozviechať, pretože ďalší týždeň nás čaká ďalší ťažký súper Trenčín,“ povedal po zápase tréner mladších dorasteniek Marcel Cibere.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 22:44 (7:19)
Pok. hody: 4/3 – 7/6. Vylúčené: 4 – 5. Rozhodovali: Marián Harman a Gedeon. Divákov: 100.
IUVENTA: Tovarňáková, Petrová, Lučanská – Hlivová, Tokárová, Čižmárová 1, Čižmariková 1, J. Rebičová, Kobová 1, Pastírová 1, Ižvátová 3, Dynisová 2, Racová 4, Borošová, Polievková 9/3.
ŠŠK: Khuda, Kantorisová – Lukáčová 5, Vasiliková 3, Tomášová 2, Smolková 4, Juricová 3, S. Ratvajská 4, Tereková 4/3, Timková 5/1, Kužmová 10/1, D. Vargová 3/1, Semanová 1.

V zápase starších dorasteniek nastúpili proti sebe líder tabuľky a tretí tím. Na palubovke to ale absolútne vidno nebolo. Prešovčanky, ktoré vyhrali 45:24, hlavne v druhom polčase ovládli zápas a vymenili tak Iuventu na prvom mieste v tabuľke. Kraľovala hlavne pätnásťgólová strelkyňa Martina Popovcová! „V prvom polčase to z našej strany ešte zlé nebolo. Škoda záveru, kde nám súper ušiel na šesť gólov. To zrejme rozhodlo, pretože hostky v druhom polčase ovládli dianie na palubovke. Som sklamaný, ale to patrí k športu. Budúci týždeň máme ďalší zápas a ten môžeme pre zmenu zvládnuť. Musíme sa ale na to dobre pripraviť a hlavne doliečiť. Taký výkon, aký sme podali proti Prešovu v druhom polčase by asi nestačil na žiadneho súpera,“ uviedol tréner starších doriek Jan Beňadik.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 24:45 (16:22)
Pok. hody: 0/0 – 6/6. Vylúčené: 7 – 4. ČK: E. Michalcová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Marián Harman a Gedeon. Divákov: 100.
IUVENTA: Hámorská, P. Kakaščíková – E. Michalcová 3, Dmytrenko 4, Pastírová, Gajdošová 3, Dynisová, Racová, Romančáková 2, Čižmárová, Rovňáková 10, I. Michalcová 2.
ŠŠK: Feščáková, Vrábľová, Poláková – Dvorščáková 7/1, Belušková 2, Popovcová 15/4, L. Ratvajská 4, Timková, Petrovská 7, Syrochmanová, Janíková 3, S. Ratvajská 5, Kráľová 1.